Estetikte üç boyut teknolojisi 3D VECTRA!

Estetik ameliyatı olmak isteyen hemen herkes ameliyat sonrası görüntülerinin nasıl olacağını merak eder ve görmek ister. Hastanın ameliyat sonrası tahmini sonucu görmeleri, sürecin daha sağlıklı ilerlemesini ve doktorun hastanın beklentilerine hakim olmasını sağlamaktadır.

Amerikan Canfield firmasının ürettiği 3D Vectra teknolojisi; daha önce kullanılan yöntemlerden farklı olarak, yüksek çözünürlükte, 6 değişik kamera kullanılarak, 3 boyutlu analiz ve simülasyon yapabilen bir sistemdir.

3D Vectra’nın kullanım alanları ve avantajları:

-3D Vectra’nın en büyük avantajı; İşlem sonrasında beklenen sonucu hâlâ kullanılmakta olan programlarda olduğu gibi sadece yan profilden değil önden, alttan, çaprazdan yani nereden isterseniz oradan görebilirsiniz.

- Estetik Burun ameliyatları öncesinde, planlanan ve sizin yüzünüze uygun olan şekil gösterilebilmektedir ve burun şeklinizi, yan profilden, tam karşı profilden ve burun altından görüntüleme mümkündür.

-Meme estetiğinde, her kişinin vücut yapısı, göğüs kafesi yapısı farklılıklar gösterdiğinden, ameliyat öncesinde yuvarlak veya damla silikon kullanımı, hangi boyutunun kişinin vücudunda daha estetik görünebileceği gibi özellikler belirlenerek sanal ortamda izlenebilir ve aynı şekilde, hangi ameliyat tekniğiyle, nasıl bir sonuç alınabileceği tamamen kişinin vücut özelliklerine uygun olarak 3 boyutlu olarak görüntülenebilmektedir.

- Yüz Estetiğinde bütün operasyonlarda örneğin; yüze dolgu ve botoks uygulamaları gibi işlemlerde beklenen sonucu ekranda öncesi ve sonrası olarak 3 boyutlu gösterimi de mümkündür.

Böylece hastaların uygulama sonrası nasıl bir sonuçla karşılaşabilecekleri önceden görülebileceği gibi, doktor açısından operasyonla ilgili çok faydalı teknik bilgiler sağlar ve hastanın istediği sonucu doktor ile eksiksiz paylaşabilmesi, düşüncelerini aktarabilmesi için kolaylaştırıcı bir yöntemdir.

No Comments Yet.

Bir Cevap Yazın