• +90 212 586 0444
  • bilgi@kuark.com.tr

AMELİYATSIZ ESTETİK UYGULAMALARINA İLGİ GİDEREK ARTIYOR

AMELİYATSIZ ESTETİK UYGULAMALARINA İLGİ GİDEREK ARTIYOR

Amerikan Plastik Cerrahi Derneği’nin en son yayınladığı araştırma sonuçlarına göre; estetik ameliyat  uygulamalarında geçen seneye göre %2 artış olurken ameliyatsız estetik işlemlerde bu oran %115 lere kadar artıyor. Estetik ameliyatlarda 2000’li yıllara gore ise  %10 azalma tespit edilmiş.

Teknolojinin gelişmesiyle cildi yenileyen ve akne, leke, kırışıklık gibi sorunları tedavi edebilen lazerler ameliyat yaşını 40’lı yaşlardan 60’lı yaşlara kadar geriletti. Anti-aging alanında ameliyatların çözüm getiremediği bölgeler için geliştirilen çözümler, ameliyatın riskleri, iyileşme-dinlenme sürelerinin uzunluğu ve insanların geri dönüşsüz radikal değişimden çekinmeleri; lazer/ultrason/radyofrekans enerjileriyle çalışan cihazlara ilgiyi artırdı.

Cilt yenileme, kırışıklık, akne, leke, bölgesel incelme, cilt analizi, terleme gibi konularda ameliyatsız çözümleri Türkiye pazarına sunan Kuark; 13 senedir bu alanlarda yenilikçi, güçlü, güvenli tedavi seçeneklerini sağlık dünyası ile buluşturuyor. Kuark dünyasıyla tanışmak için: www.kuark.com.tr

adem kabak