• +90 212 586 0444
 • bilgi@kuark.com.tr

Category ArchiveBlog

SAÇ EKİMİNDE ROBOTİK TEKNOLOJİ: ARTAS

Azalan saçlar birçok erkeğin korkulu rüyası. “Erkek tipi dökülme” olarak tarif edilen, belli bölgelerde yoğunlaşan dökülmeler, saç ekimi operasyonları ile kellikten uzaklaşıyor ve saçlı deri görünümüne kavuşuyor.

Hassas olan kıl kökleri, bu işlemin ileri düzey sterilizasyon gerektirmesi, kelleşen bölgeye ekmek üzere kıl kökü çıkarırken diğer sağlam saç köklerine zarar verme riski, saç ekimi işlemini daha mükemmel hale getirme çabasını doğurdu. Artas, daha mükemmel, steril, başarılı saç ekimi için robotik teknolojiyi kullanan ilk teknolojidir. Artas, güvenilirliği FDA tarafından da onaylanmış bir saç ekimi yöntemidir.

Artas tamamen otomatik olarak foliküler birim ekstraksiyonu yaparak  kanallar açar. Bilgisayar destekli, görüntü rehberli ve doktor kontrollü robotik saç transfer sistemidir. Bu hasta için başarı oranı yüksek, konforlu bir saç ekimi, klinik yönetimi için, işlem Artas robotu tarafından gerçekleştirildiği için doktor zamanını daha verimli kullanabilmek demektir.

Sistem; ekim için uygun olan saçları tespit eder ve saç foliküllerinin karakteristik özelliklerini görüntüler.  Hassas robotik kol ve minimal invaziv iğnesi sayesinde, binlerce saç folikülünü hassas, hızlı ve sağlam bir şekilde toplar. Özel eğimli iğnesi ve ileri görüntüleme sistemi sayesinde, mevcut köklere zarar vermeden doğal kesiler açar.

Uygulama süresi toplanacak foliküler birimin sayısına göre değişiklik gösterir. Fakat ortalama olarak toplama ve kanal açma işlemi 4 – 5 saat sürer. Hastaya, normal saç ekimi yöntemlerinde de olduğu gibi aynı şekilde anestezi ve az miktarda izotonik sıvı uygulaması yapılır.

Uygulamayı takiben, diğer saç ekimi yöntemlerinde de olduğu gibi özel şampuanla yıkama ve düzenli doktor kontrolü yaptırılması gerekir.

Saç ekimi yaptırmak isteyen tüm hastalar Artas teknolojisiyle saç ekimi gerçekleştirebilir. Anesteziye karşı alerjisi, kan hastalıkları veya kanama bozuklukları olan hastalara bu tedavinin uygulanması sakıncalıdır.

Artas Robotik Saç Ekimi, Türkiye’de Kuark Elektronik tarafından temsil edilmektedir. www. kuark.com.tr

İŞ DÜNYASI REKABET İÇİN GENÇ KALMAK İSTİYOR

Türkiye ciddi bir çalışan nüfus barındırıyor.  Çalışan nüfus  % 68, çalışan kadın sayısı % 26 . 25-65 yaş arası kadın ve erkek yüzdesi toplamı ise %62.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre; işe alınırken fiziksel görünüş, kadınlara %72,erkeklere ise %63 oranında avantaj sağlıyor. Ve dış görünüş terfi etmenin kriterleri arasında yer alıyor; kadınlar için  %72 oranında etkiliyken,  erkeklerin yükselmesinde %58 oranında etkili oluyor.

Özellikle yöneticiler,  yeni yetişen kuşakların enerjisi, dinamizmi ve görsel avantajıyla rekabet edebilmek ve tercih edilebilirliklerini uzun süre korumak için kişisel bakımlarına çok önem veriyorlar.

Bu kesimin bir diğer arzusu, gençleşmek ya da dinç, sağlıklı, bakımlı olmak için iş yaşamından ve günlük yaşantısından kopmamak. Dahası bunun için büyük çabalar harcıyor gibi durmadan “Cool” bir yaklaşımla iyi görünmek.

Bu kesimin bakım/anti aging uygulamalarında üç temel talebi var: güvenli yani faydası ve başka bir alana zarar vermediği tespit edilen bir işlem olması, konforlu olması, yani uzun seanslar boyu tedavinin sürmemesi, işlem esnasında ağrının hissedilmemesi ve hızlı, iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olması.

İşletmenizin cihaz tercihlerini oluştururken, bu beklentileri karşılayacak ekipmanlara ve tecrübeye sahip firmalardan destek almalısınız.

Siz de iş dünyasının taleplerini karşılamaya ve kendi sektörünüz içinde bir adım önde olmak için Kuark uzmanlığından yararlanın.

Temsilcisi olduğumuz cihazları www.kuark.com.tr’den inceleyebilirsiniz.

 

NEDEN TERLERİZ?

Terleme, vücudun kendi kendini serinletmesi amacıyla  geliştirdiği bir savunma yöntemidir. Çıkan sıvının buharlaşması ile cilt yüzeyi soğur. Sinir sistemimiz otomatik olarak  herhangi bir vücut ısısı yükselmesi durumunda ter bezlerini harekete geçirir. Sinir sistemini vücudun aşırı sıcak olması haricinde harekete geçiren ya da vücudun ısısını yükselterek ter bezlerini aktive eden diğer durumlar şunlardır:

1.Stres ve Gerginlik: Özellikle yüz ve avuç içi terlemesi stres kaynaklıdır. Terledikçe stres de artacağından mücadele etmek oldukça zordur.

2.Bazı İlaçlar: Bazı psikiyatrik ilaçlar, bazı tansiyon ilaçları, ağız kuruluğu tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar, antibiyotikler terlemeyi artırabilir.

3.Diyabet: Daha yaygın adı ile bilinen şeker hastalığı, kandaki glikoz seviyesinin aşırı miktarda yükselmesi ile meydana gelir ve zaman zaman terlemeye yol açar.

4.Menapoz: Menapoz dönemindeki kadınların en büyük şikayetlerinden biri  sıcak basması ve beraberinde yaşanan  terlemedir.

5.Tiroid Bezinin Fazla Çalışması: Tiroid bezinin aşırı çalışması yani “Hipertiroidi” sorunu yaşayan kişiler terleme sorunu ile karşı karşıyadır.

6.Bazı Kanser Türleri: Her kanser türü değil ama bazı kanser türleri terlemeye sebep olabilmektedir. Özellikle lösemi ve lenfoma gibi kanser türleri, aşırı terleme yaşanmasına yol açabilir.

7.Kalp Hastalıkları: Kalp yetmezliği, kalp iç zarı iltihabı gibi bazı kalp hastalıkları terlemeye sebep olabilir. Buradaki terleme, yeterli miktarda oksijen alamamaktan ileri gelir.

8.Sinir Sistemi Sorunları: Terleme zaten, gerginlik ya da endişe halinde aşırı şekilde meydana gelmektedir. Fakat bazı sinir sistemi hastalıkları da terlemeye sebep olur.  Özellikle, Parkinson hastalığı kişinin terlemesine yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra, psikolojik bir sorun sayılan alkolizm de terlemeye neden olabilmektedir.

9.Enfeksiyonlu& mikrobik Hastalıklar: Özellikle; tüberküloz, gut hastalığı, iltihaplı romatizma ve endokardit (kalp iç zarı iltihabı), sıtma  gibi, iltihap tabanlı ve mikrobik hastalıklar, terlemeye yol açarlar.

10.Gebelik: Hamilelik dönemi boyunca kadınlarda değişen hormon değerleri, terleme mekanizmasını tetiklemektedir.

11.Obezite: Obezite ya da aşırı kilolu olmak, aşırı terlemenin başlıca sebeplerinden biridir.

 

Terleme, sempatik sinir sisteminin yani istemimiz dışında çalışan sistemimizin bir parçasıdır, bu sebeple aşırı terlemeyi durdurmak için kuvvetli çözümlere ihtiyaç vardır.

Toplum içinde bizi zor durumda bırakan en yoğun terleme koltuk altlarında gerçekleşir. Bu alan ter bezlerinin küçük bir alanda yoğunlaştığı, kapalı bir bölgede bulunduğundan mikropların hızla üreyip kötü koku oluşmasına yol açabilen bir bölgedir.  Koltuk altı terlemesinden FDA onaylı MiraDry odaklı ultrason  teknolojisi ile tek seferde, ameliyat olmaksızın ve ömür boyu kurtulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: http://www.kuark.com.tr/avada_portfolio/miradry/

ERKEKLER BU PRATİK SİSTEME BAYILACAK…

GÖBEĞİNİ BİR TÜRLÜ ERİTEMEYENLER: COOLSCULPTING TAM SİZE GÖRE

İş hayatında yoğun baskı altında çalışan erkekler hem alışkın olmadıkları hem de çalışan nüfusta çok daha fazla yer aldıkları için uzun seanslı incelme/şekil kazanma uygulamalarına katılmakta zorlanıyor. CoolSculpting vücutta belli noktalarda biriken yağlara karşı tek seansta tamamlanabilen ve asıl hedefi zayıflamak değil bel çevresindeki, göbeğindeki, sırtındaki fazlalıklardan kurtulmak olan erkekler için mükemmel bir tercih olabilir. Bir saat süren İşlem yapılırken cep telefonunuzu ve bilgisayarınızı kullanabiliyorsunuz. İşte olmadığınızı siz dahi anlamayacaksınız.  Özetle CoolSculpting  size daha biçimli bir vücut için adım atmanıza engel hiçbir mazeret bırakmıyor.

Düzenli sporla dahi zor eriyen bel çevresi, göbek, sırt gibi bölgelere yerleşmiş fazla yağlardan, biçimsiz görünmekten kurtulmak istiyorsunuz. Vaktiniz yok, canınızı yakacak iğneli, anestezi gerektiren, ilaç zerk edilen uygulama istemiyorsunuz, yağlı bölgeye ısı gönderip eriten sistemler sizde yanıyorum paniği yaratıyorsa; CoolSculpting tam size göre.

CoolSculpting’in en büyük artısı ve farklılığı birçok bölgesel incelme sistemine göre yağların biriktiği bölgeyi ısıtarak değil soğutarak inceltmesi. CoolSculpting hem yağ hücrelerini soğutarak yok ettiği hem de bunu tek seansta tamamladığı için çalışan, görünümüne önem gösteren, düzenli ve sık spor yapmaya vakti olmayan ya da spor yapmaya üşenen, bölgesel yağ fazlalıklarından doğal görünümünü bozmadan kurtulmak isteyen erkeklerin kurtarıcısı olmaya aday.

CoolSculpting aşırı kilolara bir çözüm sunmuyor. Sırt, bel çevresi gibi ancak ciddi antrenmanla forma girecek bölgelerdeki fazlalıklarınız için kısa, acısız, yepyeni bir çözüm olarak karşınızda. Alanında en ciddi kuruluş olan Amerikan Sağlık Örgütü FDA tarafından da onay görmüş CoolSculping Türkiye’nin en büyük kliniklerinde uygulanıyor.

CoolSculpting tedavisi

 • Hay Sağlık Merkezi
 • Dr. Mustafa Karataş Kliniği
 • Aydın Gözü Klinik
 • Mete Aksu Klinik
 • Özel Miaplast Polikliniği
 • Cosmed Estetik Merkezi
 • Roya Sharghi Klinik
 • Erlamer Dermatoloji Kliniği
 • Alpaslan Topçu Klinik
 • M-Onep Polikliniği (Etiler)
 • Dermasoft Estetik Klinik
 • Maya Estetik (İstinye Park)
 • Maya Estetik (Nişantaşı)
 • Güven Çayyolu Tıp Merkezi
 • Dr. Buket Yıldırım Medikal Estetik

 kliniklerinde yapılmaktadır.

AŞIRI TERLEMENİN TEDAVİSİ VE UYGUN YÖNTEM SEÇİMİ

Hiperhidroz;  bazı losyon ve kremler, ilaçlar, iyontoforez, botox enjeksiyonu ile geçici , cerrahi yöntem (sempatektomi) ve miraDry gibi kalıcı yöntemlerle tedavi edilebilirler.

Terlemenin belli bir bölgede geçici ya da kalıcı olarak durdurulması, vücudun terleme mekanizmasını tamamen engellemez, vücudun diğer bölgelerinden terlemeye devam edilir.

TERLEMEYİ GEÇİCİ OLARAK DURDURAN YÖNTEMLER

Terleme önleyiciler (krem/sprey vb.)

Bu yöntemler hafif ve orta şiddetteki terlemeler için geçici bir çözüm oluşturabilirler. İşleyişlerindeki mantık alüminyum içeren ürünlerle ter kanalının ağzının tıkanarak terin bu alanlardan çıkmasının önlenmesidir. Dezavantajı uygulayanların  % 50’sinin cildinde tahriş ve alerji tepkisi göstermesidir. Giderek uygulama sıklığı azalsa da bıktırıcı olabilir. İleri düzey terlemede çözüm üretemezler.

İlaç Tedavileri

Sedatif ve atropin türü ilaçlar bir süreliğine terlemeyi önleyebilirler ancak kesin çözüm üretmezler. Ayrıca sürekli kullanımlarında başka sorunlara yol açabilirler. Bu ilaçların hafif baş dönmesi, ağız kuruluğu, bulanık görme, birtakım böbrek ya da kalp rahatsızlıkları riskini artırma gibi yan etkileri vardır, bu sebeple terleme tedavisi için ciddi bir seçenek olarak önerilmezler.

İyonoforez tedavisi

Bu yöntem sadece aşırı el ve ayak terlemesinde kullanılır, diğer bölgeler için çözüm üretemezler. İyonoforez tedavisinde el/ayaklar içinde elektrolit solüsyonu veya metal plaka bulunan bir küvete konulur ve bu küvete düşük şiddette elektrik akımı verilir. Elektrik akımının oluşturduğu iyonlar ter kanallarını geçici olarak kapatırlar ve terlemeyi engellerler. Her biri 20-30 dk. olan haftada 2-3 seans şeklinde uygulanırlar, tedavi uzadıkça seans aralıkları uzar. Uygulama zaman alıcıdır, pratik değildir, kesin çözüm sunmayan üstelik ilaç ve krem uygulamalarından pahalı bir yöntemdir. Bu sebeple sık tercih edilmemektedir.

Botox tedavisi

Terlemeyi sağlayan sempatik sinirlerin botox ile geçici olarak felç edilerek terlemenin kesilmesidir. Özellikle koltuk altı terlemelerinde kullanılır. El ve ayak terlemelerinde de uygulanabilir. Konforlu bir uygulama olduğundan sıkça tercih edilir. Botox ile terleme tedavisinin dezavantajı yılda 2-3 tekrar istediği için  oldukça pahalı bir tedavi olmasıdır. Kullanılacak botox miktarı göz çevresi, alın gibi bölgelere uygulanan miktardan fazladır, bu sebepten en pahalı botox tedavisidir.  El-ayak altı derimizin kalın olmasından ötürü bu bölgelerdeki uygulama ağrılıdır.

TERLEMEYİ KALICI OLARAK DURDURAN YÖNTEMLER

Cerrahi tedavi (Sempatektomi)

Kalıcı çözüm sağlayan iki uygulamadan biridir.

Cerrahi tedavide fazla terlemeye neden olan sempatik sinirlerin kesilir, çıkarılır,  bazen de sempatik zincir ve dalları klips ile sıkıştırılabilir. Hastaya genel anestezi altında uygulanır, uygulama ertesi hasta 12-24 saat kadar hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir. Bu yöntemin en büyük dezavantajı genel anesteziden, ameliyattan çekinen insanların bu operasyondan uzak durmasıdır.

Ağır kalp-akciğer hastalığı olan, plevral hastalık veya akciğer ameliyatı geçiren, tedavi edilemeyen tiroid hastalığı olanlar cerrahi tedavi için uygun değildir. Küçük de olsa cerrahi müdahalede “Horner Sendromu” denilen (göz kapağında düşme, göz bebeğinde küçülme ve yüzde terleme azalması) bir durum gelişebilir.

Miradry yöntemi ile terleme tedavisi

miraDry, cerrahi işlem yapılmaksızın  terlemeye kesin çözüm sunan ilk ve şimdilik tek yöntemdir. Terlemelerin en yoğun görüldüğü koltuk altı terlemesini tamamen durduran bir tedavidir. Amerikan FDA onay belgesine sahip bu yöntem, koltuk altlarında bulunan ter bezlerini 60 dereceye kadar ısıtarak terleme işlevlerini etkisiz hale getirir. Uygulama lokal anestezi ile yapılır ve 1 saat sürer. Hastanın tedaviden sonra bekleme süresi yoktur, hemen evine dönebilir. Hasta uygulama sırasında hiçbir ağrı hissetmez, uygulama ertesi ilk 3-4 gün koltuk altlarında şişme görülür ama iş hayatını kesintisiz sürdürebilir. Bir hafta sonra tüm aktiviteler rahatça yapılır hale gelir. miraDry bir defa uygulandıktan sonra ömür boyu bir daha tedavi yaptırmanız gerekmez.

AŞIRI TERLEMENİN (HİPERHİDROZ) NEDENLERİ

Aşırı terlemenin altında yatan sebepler çoğunlukla psikolojiktir. Toplumda her 100 kişiden 2-3 kişide Hiperhidroz gözlenmektedir.
Hiperhidroz hastalarının % 30-35 civarının ailesel bir geçmişi vardır, yani rahatsızlıkları stres, kaygı gibi psikolojik bir sebebe dayanmaz, genetiktir, herhangi bir duruma bağlı terlemezler.

Bazı hastalıklar da aşırı terlemeye yol açabilir. Terleme tedavisi araştırmadan evvel, terlemenin altında bir hastalık olup olmadığı araştırılmalıdır.

Tiroid bezinin fazla çalışması, obezite (şişmanlık), böbrek üstü bezi hastalıkları, şeker hastalığı, kalp krizi süreci, kanserler aşırı terlemeye yol açabilir.

Hastalıkların yanı sıra birtakım ilaç ve tedaviler de terlemeyi artırabilir. Özellikle hormon tedavilerinin aşırı terlemeye yol açabildiği bilinmektedir.

Terleme tedavisi özellikle psikolojik ve genetik sebeplerden terleyenlere uygulanmalıdır.

Diğer terlemeler bağlı olduğu hastalığın seyrine ve ilaç kullanımı bitimine göre azalabilir.

AŞIRI TERLEME NEDİR, SOSYAL HAYATI NASIL ETKİLER?

Vücut, ısısını kontrol edebilmek için terler. Bu sırada vücuda zararlı olan maddeler ve fazla tuzlar da dışarı atılır. Terleme, sempatik sinir sistemi denen yani kalp atışı, böbreklerin çalışması gibi kontrolümüz dışındaki bir mekanizmaya bağlı çalışır.

Terleme, vücutta bulunan iki tür ter bezi aracılığıyla gerçekleşir: ekrin ve apokrin. Ekrin ter bezleri vücudun her yerinde yaygınken apokrin ter bezleri genelde göğüs, koltuk altı, ense gibi bölgelerdedir.

Normalde bir metrekare deri dakikada 1 mililitre ter salgılar. Aşırı terleme “Hiperhidroz” dediğimiz durumlarda bunun 30-40 katı kadar ter salgılanabilir. Hiperhidroz,  genel olarak kişinin sağlığını etkilemez ama sosyal yaşamı kesintiye uğratabilecek bir rahatsızlıktır.

Hiperhidroz, bir hastalık sonucu olabilir ancak çoklukla stres, korku gibi psikolojik sebeplerle ortaya çıkar. Herhangi bir hastalık olmaksızın genetik sebeplerle de ter bezlerin aşırı çalışabilmektedir. Terleme, her ne sebeple oluşursa oluşsun stresle tetiklenir terlemek istemedikçe daha çok terleriz.
AŞIRI TERLEMENİN YOL AÇTIĞI SORUNLAR
Aşırı terleme (Hiperhidroz) Kişinin günlük yaşamını olumsuz etkiler ve hayatı zorlaştırır.
Terlemek içerdiği tuzdan ve verdiği ıslaklığın etkisiyle kaşınma isteği doğurabilir, ne aşırı terlemek ne de kaşınmak toplum içinde kabul gören durumlar değildir ve diğer insanlar bu görüntülerden hoşlanmaz.

Ter sıvısının kendisi kokusuzdur ancak etraftaki bakterilerle buluştuğunda hoş olmayan bir kokuya sahip olur. Kimi güçlü baharatlar bakterilerle buluşmasalar da (köri, çemen, acı kırmızı biber gibi) kokuya sebep olurlar. Ter kokusu hemen tüm toplumlarda diğer insanları rahatsız eden bir durumdur. Hiçbirimiz ter kokan insanlarla bir arada bulunmak istemeyiz, o kişi ve ortamdan uzaklaşırız.

Aşırı terleyen kişiler ortaya çıkan tuzun da etkisiyle koyu renkli kıyafetleri giymekte zorlanırlar. Terle gelen tuz beyaz halkalar bırakır. Çok terleyince kıyafetlerimizin koltuk altları çabucak erir, incelir ve rengi açılır.

İş yaşamında, özellikle başka insanlarla sürekli iletişim halinde olan satış/pazarlama/müşteri ilişkileri/yöneticilik gibi pozisyonlarda her zaman temiz ve bakımlı olmak beklenir. Aşırı terleyen kişiler bu tür görevler için aranan adaylar olmaktan uzaklaşırlar.

Terleme, bakterilerle ve havadaki toz ve kirle birleşerek gözenekleri tıkayabilir. Bu da siyah nokta, akne, isilik gibi cilt sorunlarında davetiye çıkarır.

Aşırı terleme kişinin bakımıyla biraz azaltılsa da tamamen önlemez. Bu durumu önlemek için doktor gözetiminde tedaviler yapılması gerekir.

DAHA ZARİF BİR BOYUN, BİÇİMLİ BACAKLAR VE ÖZGÜR DEKOLTE


Büyük denizleri geçtiniz ama birikintilerden yana başınız dertte ise:  Zeltiq Cool Mini tam size göre…

Aşırı bir kilo fazlanız yok, forma girme yolunda belki büyük denizleri aştınız ama ufak tefek birikintiler canınızı sıkıyor. Kendi küçük ama verdiği sıkıntı büyük olan yağ birikintilerinizden sizi Zeltiq CoolMini kurtarabilir.

Gıdı

Diz kapağı ve diz kapağı yanları

Sütyen katlantı çizgileri

Göğüsle omuz arasında kalıp çatal görünümü alan bölge

Bu birikintilerden spor ya da diyetle kurtulmak pek mümkün olmaz. Cerrahi operasyonlarla, liposuction tarzı uygulamalarla sonuç alınabilir. Bu operasyonlar da hem yüksek fiyatlı hem de anestezi/ameliyattan çekinenler için korkutucudur.

Harvard Üniversitesi bilim insanlarınca geliştirilen FDA onaylı ve patentli Zeltiq CoolSculpting, yeni geliştirdiği Zeltiq Cool Mini başlığı ile incelme cihazlarının ulaşamadığı bu alanlarda etkin ve pratik bir çözüm sunuyor.

Dr. Ender Saraç; Zeltiq CoolSculpting, CoolMini’yi fit görünümün tamamlayıcı bir uygulaması olarak gördüğünü belirterek; “bu bölgelerde biriken yağlardan kurtulmayı sağlayan, riski bulunmayan, yüksek konforlu bir uygulama” olarak tanımlıyor. Sistem, başta gıdı olmak üzere küçük bölgelerde biriken ya da yapısal olarak var olan yağları soğutarak etkisizleştiriyor, vücuttan da doğal biçimde atılmasını sağlıyor.  1 saat süren işlem süresince ağrı sızı acı hissi olmuyor, işlem sonrası sosyal hayat kesintisiz devam ediyor. İşlem sonucu 30 gün sonunda alınmaya başlıyor ve 2. Ayın sonunda gözle görülür bir iyileşme sağlanarak süreç tamamlanıyor.

Sistem nasıl çalışıyor?

Patentli Zeltig CoolScupting teknolojisinin küçük bölgeleri tutmak için modifiye edilmiş mini başlığı ile çalışır. Uygulama bölgesi başlıktaki vakum alanıyla yakalanarak – 11 dereceye kadar soğutulur. Soğuyan bölge hissizleşeceği için kişi herhangi bir ağrı sızı hissetmez. Soğuktan etkilenen yağ hücreleri, vücuttan doğal yollarla atılır. Girişimsel bir işlem olmadığından uygulama gölgesinde herhangi bir iz kalmaz. Oluşabilecek minik kızarıklıklar ise birkaç günde  kaybolur.

Kimler için uygundur?

Hamilelik yaşayanlar hariç; her yaşta, cinsiyette, kiloda olanlara uygulama yapılabilir.

Kaç seans gerekir?

Uygulama yapılacak kişiye göre 1 ya da 2 seans yeterlidir.

İşlem süresi nedir?

Her seans 1 saat sürer.

Sonuç için ne kadar süre gerekir?

İlk sonuçlar 15 gün, tam etki ise 45 günde gözlenmektedir.

ARTAS Robotik Saç Cerrahisi ile Saç Ekimi Operasyonunda Devrim!

ARTAS Robotik Saç Cerrahisi ile sağlıklı greftler, verimli sonuçlar!!ARTAS

Bilgisayar destekli çalışan ARTAS Saç Robotu, ileri teknoloji kameraları sayesinde hassas ölçüde inceleme yapar ve minimal invaziv çalışarak kaliteli saç foliküllerini toplar.
Saçların toplandığı bölgede tahribat olmaz, dolayısıyla iyileşme süreci normal yöntemlere göre çok daha kısadır. Saç foliküllerinin toplanmasının yanında kanal açma işlemi de yapan ARTAS Saç Robotu, mevcut foliküllere zarar vermeden, seri bir şekilde kanalları açar. Böylece elde edilen sağlıklı foliküllerin erleştirilmesiyle maksimum verimde sonuçlar alınır.Tüm bunların yanında, doktor ve hasta yorgunluğunu azaltır, işlem süresini minimuma indirir.

Geleceğin saç ekim teknolojisi ARTAS Robotik Saç Cerrahisi!

RADYOFREKANS İLE SIKILAŞIN!

Bi-Polar Multi Radyofrekans + Vakum teknolojisi sayesinde, artık sıkılaşma çok daha kolay!

Radyofrekans ( RF ); özellikle bacak, kalça, karın, sırt ve kollarda bölgesel olarak depolanmış yağların doku altında kontrollü bir ısı mekanizması kullanarak giderilmesini ve aynı zamanda kolajen ve elastin hücre yenileyici etkisinden dolayı deforme olmuş ve sarkmış derinin sıkılaşıp toparlanmasını sağlar. Radyofrekans sistemi vakum tekniği ile çalışarak, enerjinin dokuya daha iyi nüfuz etmesini sağlar ve böylece tedavinin etkisi artar.

Reaction’ın patentli üstün CORE teknolojisi sayesinde, radyofrekans enerjisinin penetrasyon derinliği ayarlanarak, tedavi edilecek doku katmanı hedef alınır. İnvaziv olmayan bu konforlu yöntem sayesinde, istenilen sıcaklığa hızla ulaşılarak etkin tedavi sağlanır.

Uygulama Alanları

 • Bölgesel incelme
 • Cilt toparlama – sıkılaşma
 • İnce çizgi ve kırışıklıklar
 • Çatlak tedavisi
 • Selülit