• +90 212 586 0444
  • bilgi@kuark.com.tr

CİLDİN ELASTİKİYETİNİ KAYBETMESİ NEDİR, NASIL YAVAŞLATILIR?

CİLDİN ELASTİKİYETİNİ KAYBETMESİ NEDİR, NASIL YAVAŞLATILIR?

Cilt yaşlandıkça Kollajeni ve elastini üreten hücreler de yaşlanır ve elastikiyetini kaybeder.  Elastin lifleri orta yaşlara doğru hızla bozulup, kalınlaşıp dağınık ve parçalı bir yapıya dönüşür. 
Cildin iskelet sisteminde de önemli değişimler ortaya çıkar.

Bazı kişilerde genetik olarak bağ dokusu çok kuvvetlidir ve bu kişilerde sarkma 40 yaşından sonra başlar. Ancak büyük bir çoğunlukta bu sarkma dönemi 30’lu yaşlarla beraber kendisini gösterir. Cilt sarkması yukarıdan aşağıya doğru oluşmaya başlar. Buna göre önce alındaki gevşemelere bağlı olarak kaşların köşelerinde sarkma gözlenir. Sonrasında göz kapağı sarkması, yanaklarda gevşeme, burundan dudak köşelerine uzanan çizgilerde belirginleşme, dudak köşelerinde sarkma ve yüz ovalinin kareleşmesi gibi bulgular ortaya çıkar. Bu nedenle bu sarkmaların şiddeti kimisinde göz kapaklarında daha yoğun olurken, kimisinde çene bölgesinde daha yoğun olur.

Cildin elastikiyetini artırmak İçin nelere dikkat edilmeli?

Cilt sarkmasının önlenmesi belli bir yaştan sonra çok daha zordur. Bu nedenle henüz 30-35 yaşlarındayken cilt sarkmasının önlenmesine yönelik tedavi ve korunma yollarından faydalanmak gerekir.

– Günlük yaklaşık olarak 8-10 bardak su için. Cildimiz için olmazsa olmazların başında su yer alıyor. Su miktarı azaldığında cildimiz kurur ve kırışıklıklar oluşmaya başlar.

– Cilde zararları bilinen serbest radikallere karşı cildin direncini artıran, antioksidan özelliği olan C vitamini bakımından oldukça zengin olan meyve ve sebzeler, vücudunuzun ölü cilt hücrelerini yenileriyle değiştirmek için kullandığı bitkisel protein kaynakları olan kuruyemiş ve baklagiller, vücut tarafından üretilmeyen ancak sağlığımız için gerekli esansiyel yağ asitlerini içeren somon, uskumru, keten tohumu ve ceviz gibi gıdalar tüketin.

-Uyku düzeninizi koruyun. Yetersiz uyku cildi donuklaştırır ve göz çevresinde koyu halkalara neden olur.

-Cildin bir diğer düşmanı ise güneştir, güneşe çıkmadan önce mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanın.

Cildi sıkılaştırmak için kollajen dokuyu kontrolüü olarak hasar verip kendini yenilemesini sağlayan radyofrekans tedavileri, günümüzde sıkça uygulanmaktadır.

Bu uygulamaların en konforlu ve etkilileri arasında yer alandan biri Reaction Radyofrekans uygulamasıdır.

Reaction, son dönem estetik tedavisinde kullanılan yepyeni bir radyofrekans olarak tanımlanabilir. Cildi sıkılaştırmak için kollojen ve elastin üretiminin harekete geçtiğini ve vücudun sıkılaşıp pürüzsüzleşerek istenilen görüntüyü sağlamaya yardımcı olur. Özellikle kol, karın ve basen çevresinde rahatsızlık verici görüntü ortadan kalkmaya başlar. Bu bölgeler incelerek, sıkılaşır ve şekillenir. Cilt sıkılaştırma ve vücut şekillendirmede kullandığımız radyofrekans tedavisi Reaction ile anında gözle görülebilir sonuçlar elde edilmesini mümkün kılmaktadır.

Reaction Radyofrekans için daha geniş bilgiyi www.kuark.com.tr  ‘den alabilirsiniz.

adem kabak