• +90 212 586 0444
  • bilgi@kuark.com.tr

Diyetle Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?

Diyetle Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?

Kadınlar ve erkekler arasında yağlanma bölgeleri bakımından farklıklar görülmektedir. Kadınlar daha çok kalça bölgesinden erkekler ise göbek bölgesindeki yağlardan şikayetçidir.

Erkeklerin ve kadınların farklı bölgelerden yağlanmasının nedeni ise hormanel farklılıklardır. Bahsedilen bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmak diğer bölgelere göre daha zordur hatta mümkün olmamaktadır.

Diyet ile sağlıklı kilo kaybı oluştuğunda; enzimler tüm vücuda eşit oranda yayılarak tüm vücut yağlarının yakılmasını sağlarlar. Bu yağ yakımı enerjiye dönüşerek zayıflamaya neden olmaktadır. Yani yağın yakılmasına bağlı olarak kilo verme olayı tüm vücut çapında yaşanır.

Obez kişilerde kilo kaybedildikçe karın ve basen bölgesinde ciddi incelmeler gözlenir. Ancak kişi ideal kilosunda ve basen/göbek sorunu var ise diyetle ve özel egzersiz programlarıyla çözüm bulamayabilir

Özellikle Bölgesel incelme amaçlı yağ dokusunun kalınlığının azaltılmasına yardımcı olan CoolSculpting tedavisi tüm dünya’da olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

CoolSculpting; FDA onaylı, cerrahi müdahele ve anestezi gerektirmeyen, iyileşme süreci olmayan, İşlem tekrarı gerektirmeyen, tek seanslık, sadece kas üstü yağ dokusuna etki ederek çevre doku ve organları hiç bir şekilde etkilemeyen, tedavi öncesi ve sonrasında ilaç, diet vb. özel bir işleme ihtiyaç duyulmayan,  uygulama süresince operatör müdahalesi ve çalışması gerektirmeyen, yağ hücrelerinin büyüklüklerini azaltarak değil, yağ hücrelerinin kendisini ortadan kaldırarak çalışan, her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, sonuçları kalıcı olan bir tedavidir.

adem kabak