• +90 212 586 0444
  • bilgi@kuark.com.tr

Diyetle Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?

Diyetle Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?

Bölgesel yağ birikintileri hareketsiz yaşamın, yaşın, genetik yapının, dengesiz beslenme ve alkol kullanımının yol açabildiği, istenmeyen ve sağlıksız bir durumdur.

Kadınlar ve erkekler arasında yağlanma bölgeleri bakımından farklıklar görülmektedir. Kadınlar daha çok kalça bölgesinden erkekler ise göbek bölgesindeki yağlardan şikayetçidir.

Erkeklerin ve kadınların farklı bölgelerden yağlanmasının nedeni ise hormanel farklılıklardır. Bahsedilen bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmak diğer bölgelere göre daha zordur hatta yoğun bir spor ve diyet yapmadan mümkün olmamaktadır.

Diyet ile sağlıklı kilo kaybı oluştuğunda; enzimler tüm vücuda eşit oranda yayılarak tüm vücut yağlarının yakılmasını sağlarlar. Bu yağ yakımı enerjiye dönüşerek zayıflamaya neden olur. Yani yağın yakılmasına bağlı olarak kilo verme olayı tüm vücut çapında yaşanır. Belli bir bölgeden incelme sözkonusu değildir.

Obez kişilerde kilo kaybedildikçe karın ve basen bölgesinde ciddi incelmeler gözlenir. Ancak kişi ideal kilosunda ve basen/göbek sorunu var ise diyetle ve özel egzersiz programlarıyla çözüm bulamayabilir. İdeal kilosuna yakın olan kişiler,  cerrahi ve cerrahi olmayan bölgesel incelme yöntemlerinden yararlanarak bu görüntüden kurtulabilmektedir.

Bölgesel incelme amaçlı yağ dokusunun kalınlığının azaltılmasına yardımcı olan CoolSculpting tedavisi tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

CoolSculpting; FDA onaylı, cerrahi müdahele ve anestezi gerektirmeyen, iyileşme süreci olmayan, her bölge için tek seans uygulanan bir bölgesel incelme yöntemidir.

Sadece kas üstü yağ dokusuna etki ederek çevre doku ve organları etkilemeyen, tedavi öncesi ve sonrasında ilaç, diyet vb. özel bir işleme ihtiyaç duyulmayan,  uygulama süresince operatör müdahalesi ve çalışması gerektirmeyen, güvenli bir yöntemdir. Alanında çift FDA onayına sahip tek bölgesel incelme yöntemi olan Coolsculpting; yağ hücrelerinin büyüklüklerini azaltarak değil, yağ hücrelerinin kendisini ortadan kaldırarak çalışan, her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, sonuçları kalıcı olan bir tedavidir.

CoolSculpting hakkında detaylı bilgi için: www.coolsculpting.com.tr

adem kabak