• +90 212 586 0444
  • bilgi@kuark.com.tr

SAÇ EKİMİNDE ROBOTİK TEKNOLOJİ: ARTAS

SAÇ EKİMİNDE ROBOTİK TEKNOLOJİ: ARTAS

Azalan saçlar birçok erkeğin korkulu rüyası. “Erkek tipi dökülme” olarak tarif edilen, belli bölgelerde yoğunlaşan dökülmeler, saç ekimi operasyonları ile kellikten uzaklaşıyor ve saçlı deri görünümüne kavuşuyor.

Hassas olan kıl kökleri, bu işlemin ileri düzey sterilizasyon gerektirmesi, kelleşen bölgeye ekmek üzere kıl kökü çıkarırken diğer sağlam saç köklerine zarar verme riski, saç ekimi işlemini daha mükemmel hale getirme çabasını doğurdu. Artas, daha mükemmel, steril, başarılı saç ekimi için robotik teknolojiyi kullanan ilk teknolojidir. Artas, güvenilirliği FDA tarafından da onaylanmış bir saç ekimi yöntemidir.

Artas tamamen otomatik olarak foliküler birim ekstraksiyonu yaparak  kanallar açar. Bilgisayar destekli, görüntü rehberli ve doktor kontrollü robotik saç transfer sistemidir. Bu hasta için başarı oranı yüksek, konforlu bir saç ekimi, klinik yönetimi için, işlem Artas robotu tarafından gerçekleştirildiği için doktor zamanını daha verimli kullanabilmek demektir.

Sistem; ekim için uygun olan saçları tespit eder ve saç foliküllerinin karakteristik özelliklerini görüntüler.  Hassas robotik kol ve minimal invaziv iğnesi sayesinde, binlerce saç folikülünü hassas, hızlı ve sağlam bir şekilde toplar. Özel eğimli iğnesi ve ileri görüntüleme sistemi sayesinde, mevcut köklere zarar vermeden doğal kesiler açar.

Uygulama süresi toplanacak foliküler birimin sayısına göre değişiklik gösterir. Fakat ortalama olarak toplama ve kanal açma işlemi 4 – 5 saat sürer. Hastaya, normal saç ekimi yöntemlerinde de olduğu gibi aynı şekilde anestezi ve az miktarda izotonik sıvı uygulaması yapılır.

Uygulamayı takiben, diğer saç ekimi yöntemlerinde de olduğu gibi özel şampuanla yıkama ve düzenli doktor kontrolü yaptırılması gerekir.

Saç ekimi yaptırmak isteyen tüm hastalar Artas teknolojisiyle saç ekimi gerçekleştirebilir. Anesteziye karşı alerjisi, kan hastalıkları veya kanama bozuklukları olan hastalara bu tedavinin uygulanması sakıncalıdır.

Artas Robotik Saç Ekimi, Türkiye’de Kuark Elektronik tarafından temsil edilmektedir. www. kuark.com.tr

adem kabak