• +90 212 586 0444
  • bilgi@kuark.com.tr

SOĞUK HAVALAR SEDEF HASTALIĞINI TETİKLİYOR

SOĞUK HAVALAR SEDEF HASTALIĞINI TETİKLİYOR

Soğuk havalar, havalandırmanın az oluşu, ortam neminin özellikle kaloriferli ortamlarda azalması, güneşin daha etkisiz olması, ve bağışıklığı düşüren diğer hastalıkların artışı cilt hastalıklarını tetikler.

“Sedef hastalığı da kış aylarında bir alevlenme gösterir. Soğuk havanın etkisi ve enfeksiyonlara yatkınlık sedef hastalığını artırır.  Bu yüzden sedef hastalarının kış döneminde soğuktan korunmaya daha fazla dikkat etmesi gerekir.

Havaların soğumasıyla birlikte daha az su içilir, daha sıcak suyla banyo yapılır bunlar da cildin kuruması, kaşınması ve incelmesi demektir.

Bu durumu engellemek için cilt bol bol nemlendirilmeli, bol su içilmeli, evler yaz kış havalandırılmalı, kaloriferli evlerde nem azaldığı için kalorifere ıslak havlu koymak, kalorifer yanına bir kap su koymak gibi yöntemlerle ev nemlendirilmelidir.

Evler ve dış ortamın arasındaki ısı farkı da cildin kuruyup çatlamasının bir başka nedenidir. Vücut direncimizin düşmesine bağlı olarak bakteriyel ve

viral döküntülü cilt enfeksiyonlar özellikle bu aylarda ortaya çıkar ya da nükseder. Sedef hastalığı bunların başında gelir.

Sedef Hastalığının kış aylarında alevlenmesinin bir diğer nedeni ise güneş ışınlarının insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkisinin azalması. Karanlık, kapalı kış aylarında, insanlar daha depresif olurlar. Stres sedef hastalığının baş düşmanıdır.

Eğer sedef hastasıysanız yan etkisiz, güvenli bir tedavi sunan FDA onaylı XTRAC ve VTRAC terapileri ile tedavi olabilirsiniz. Eğer cildinizde bu sorunu kış mevsimi ile birlikte görmeye başladıysanız yayınlamadan yine bu yöntemlerle hastalığın başında tedaviye başlayarak ilerlemesini engelleyebilirsiniz.

Tüm dünyada güvenle kullanılan XTAC ve VTRAC tedavileriyle ilgili bilgiye:

VTRAC

linklerden ulaşabilirsiniz.

adem kabak