• +90 212 586 0444
  • bilgi@kuark.com.tr

Tarihçe

2003: Kuark, Fizik Mühendisi Yahya Göknar’ın bilimsel bakış açısı baz alınarak 2003 yılının Kasım ayında kurulmuştur. Kuark, fizik biliminde maddenin temel parçacığı anlamına gelir.

2004: İlk distribütörlük anlaşması dünyaca ünlü diş lazeri firması olan Hoya-ConBio ile yapılır. EDAD Kongresi’nde sergilenmek üzere ilk diş lazeri ithal edilir ve diş hekimliği pazarına giriş yapılır.   Diş lazeri konusunda sektöre girdiği ilk yıl büyük bir başarı gösterir ve 20’den fazla diş lazeri satışı gerçekleşir.

2005: Mart ayında Midwinter Dental Show Organizasyonu’na katılır. Diş beyazlatma ürünleri olan Discus Dental Firması ile anlaşma yapılır.
Temmuz ayında MedArt Firması ile sözleşme imzalanır ve bu medikal estetik sektörüne ilk adım atılır.

2006: EDAD Kongresi’ne , tüm kongre alanının %25’lik bölümünü kiralayarak, 200 m² büyüklüğünde bir stand ile katılır. Fuar süresince 60, ilk yıl 200 adet cihaz satışı yapılarak diş hekimliği pazarında büyük başarılara imza atılır.
Yıl sonunda Aesthera Firması’nın mümesssilliği alınır. Dermamed zincir kliniklerine satış yapılması sebebiyle yılın mümessili seçilir.

2007 :Hoya ConBio’nun (Cynosure) MedLite marka Q-Switch cihazı ile estetik pazarına girilir. Q-Switch Nd:YAG teknolojisinden o tarihte tüm Türkiye’de 11 adet vardır ve bunların tamamı MedLite’ dır. Ancak bunlardan sadece 1 adedi çalışır durumdadır. 6-8 ay için çalışmayan cihazları aktif hale getiren Kuark 2008 yılında 7 adet MedLite cihaz satışı gerçekleştirir.
SST firmasıyla anlaşarak ultrasonik liposuction teknolojisini Türkiye’ye getirir. Böylece plastik cerrahi sektörüne giriş yapılır. Sonradan bu firmayı  dünyaca ünlü Bausch & Lomb satın alır.

2008: Canfield firması ile çalışmaya başlanır. Üç boyutlu görüntüleme sistemi olan 3D Vectra cihazı kısa sürede ilgili kliniklerin %95 ’inde kullanılmaya başlanır.
Aynı yıl lazer teknolojisi sağlayan Fraxel Firması ile de çalışmaya başlanır. Sonradan bu firmayı  dünyaca ünlü Bausch & Lomb satın alır.

2009: Thermage firması Fraxel Firması’nı satın alır ve firma ismi Solta olur. Thermage’ın Türkiye  Mümessili olunur. Mevcut dönemde müşteri memnuniyetsizliği nedeni ile pazar payı az ve düşmekte olan firmanın marka konumlandırmasına yönelik profesyonel bir çalışma yapılır ve  aynı sene içinde 8 adet yeni cihaz satılır. Sonradan bu firmayı  dünyaca ünlü Bausch & Lomb satın alır.

2010: Zeltiq Firması ile anlaşılır ve soğuk lipoliz teknolojisi Türkiye’ye getirilir. Lipsuction’a alternatif olan bu ameliyatsız ve acısız yöntem plastik cerrahide yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır.

2012 :Theravant ile anlaşılarak akne çözümüne yönelik TheraClear Türkiye’ye getirilir.

2013: Restoration Robotics firması ile mümessillik sözleşmesi imzalayarak, saç ekiminde kullanılan ARTAS marka saç transfer robotunun yetkili temsilcisi olur.
Alpha-Omega isimli bir şirket kurularak, Alpha-Dent isimli markanın mümessilliği alınarak, diş implantı sektörüne el atılır.
Syneron Firması ile diş lazeri konusunda mümessillik anlaşması yapılır.

2014: Miramar ile anlaşılarak, dünya lideri terleme çözümünü Türkiye’ye getirilir.

2015: Sedef ve vitiligo tedavisi üzerine çözüm geliştiren Globalmed Firması’nın temsilciliği alınarak bu konuda önemli çalışmalar yapılmaya başlanır.

2016: Viora Firması temsilciliği alınarak radyofrekans cilt sıkılaştırma cihazı piyasaya sürülür.
Omnilux LED Terapi Cihazı’nın Türkiye Mümessilliği alınır.
A.B.D. lazer devi Sciton Firması mümessilliği alınarak, tek platformda çoklu ışık uygulamaları yapılmasına olanak sağlayan BBL ve Joule çoklu lazer platformlarının satışına başlanır.

You must be logged in to post a comment.