• +90 212 586 0444
  • bilgi@kuark.com.tr

Cilt Analizi

Cilt Analizi

Cilt analizi, profesyonel olarak bir tedavi uygulanmadan önce cilt tipinizin ve durumunun incelenmesi ve sizin için en uygun tedaviye karar verilmesi sürecidir. Cilt tipleri farklılık göstermektedir. Bunlar; yağlı, kuru, karma ve normal tiplerdir.

Cilt analizi temel olarak yağ üretim miktarı baz alınarak yapılır. Fakat bu genetik olup olmamasına bağlı olarak değişim göstermektedir ve yağ geçtikçe cilt kurumaktadır.

Cilt tipine karar verilerek estetiysen hangi teknik ve uygulamaları kullanacağına karar verecektir. Hassas ciltler ise kırmızı renkte görünmektedir ve sıcaklık, güneş, baharatlı yiyecekler ve kimyasal malzemelerden kolaylıkla etkilenebilmektedir.

Kuru cilt yağsızdır, gergin bir yapısı vardır ve neme ihtiyacı vardır. Sabunsuz cilt temizleyici ve tonikle yıkanması gerekir.

Yağlı cilt parlak, porlu ve komedonaldır. Akneye meyilli cilttir. Yağın kontrol altına alınması ve cildin temizlenerek parlaklığın minimum seviyeye indirilmesi gerekir.

Karma cilt kuru ve yağlı bölgeler bulunur. Özellikle T-bölgesinde yağlanma görülür.

Hassas cilt genellikle kırmızı renktedir; güneş, duman ve çevre kirliliği gibi etkenlerden etkilenmektedir.

Cilt Vakaları: Ciltte; akne, siyah nokta, beyaz nokta, kırışıklık, güneş hasarı, elastikiyet kaybı, pigmentasyon ve rozasea gibi durumlarla karşılaşılmaktadır.

Cilt Analizi: Estetik ve dermatoloji alanlarında kullanılan Visia ve Reveal, fotoğraflama yaparak özel yazılımı sayesinde cilt kusurlarını ve tedavi protokollerini sunar.

 

adem kabak