Saç Sağlığı ve Saç Kökü Nakli

Saçlarımız görünüşümüzün en önemli unsurlarından biridir. Özellikle erkeklerde görülen saç dökülmesi ve kellik; saç ekimi yöntemleri ile giderilebilir. Saç kökü alınırken kökün seçimi, diğer köklere zarar verilmeden alınması, en uygun yere dikilmesi ekim kalitesi için son derece önem taşır. ARTAS Saç Robotu, saç ekimi kalitenizi mükemmelleştirerek daha fazla sayıda sağlıklı saç köküne sahip olmanızı sağlar.

Her insanda ortalama 90 bin ile 140 bin adet saç teli vardır ve her ay 1 cm kadar uzar. Düzenli uzayan, canlı-parlak saçlar sağlık ve güzellik göstergesidir. Saçlar ve saç diplerinden kaynaklanan kepek, incelme, dökülme sorunları psikolojimizi etkiler ve özgüvenimizi azaltır. Saçlarla ilgili en ciddi sorun saç dökülmesidir.

Dökülen saçları saymak mümkün değilse de, günde 100 tel saç dökülmesi olağan sayılır. İki aydan fazla süren dökülmeler ise daha ciddi bir saç sorunu olduğu kabul edilmelidir.

Saç dökülmesi; mevsimsel, hormonal, besinsel (az protein tüketimi, demir, çinko ve biotin eksikliğine bağlı), ilaç kullanımı, fizyolojik stres (kansızlık, sistemik hastalık, cerrahi girişim), psikolojik stres, genetik (erkek tipi) ve bazı cilt hastalıkları (liken, lupus) gibi nedenlere bağlı olabilir.

21. yüzyıl teknolojisinde devrim niteliğinde bir sistemdir. Bilgisayar tarafından komuta edilmektedir. Foliküler birimleri özel cımbız teknolojisiyle kökten alarak, ekilebilir sağlıklı birimler elde edilmesini sağlar. ARTAS ile yapılan saç ekimi kalıcılık, ekilen saçın istenen yönde çıkması, ekimin kalitesi konularında avantaj sağlamaktadır.

Artas
Saç Ekim Robotu

Öncesi sonrası görselleri için lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.Sık sorulan soruların cevaplarını görebilmek için lütfen aşağıdaki konu başlıklarını inceleyin.

C: Kellik insanlarda meydana gelen saç kaybı veya saç azalmasına verilen addır.Genellikle başımızın üst kısmında olmakla beraber başımızın yan bölümlerinde de ara ara görülür. Günümüzde özellikle erkeklerin en büyük problemlerinden olan kellik, çaresi olan bir hastalıktır. Bilimsel olarak daha önce defalarca kendini ispatlamış yöntemlerle tedavisi mümkündür. Ancak insanların bu hastalığını kullanarak, umut tacirliği yapan insanlara dikkat etmesi gerekir.
C: Kişide kellik durumunu yaşanmasının birçok sebebi olabilir. Bunun başlıca sebepleri; stres, kullanılan ilaçlar, saça zararlı kozmetik ürünler (jöle vb), demir, protein ve çinko eksiklikleri, ateşli hastalıklar, genetik, anemi gibi durumlar başlıca sebepleridir. %75 ihtimalle strese dayanan bu hastalığın hangi sebeple olursa olsun, tedavisi mümkündür.
C: Saç ekimi vücuttaki kılın bulunduğu yerden doku dışına alınıp başka bir vücut alanına yerleştirilmesi işlemidir. Saç ekimi bu yönüyle organ nakline benzetilebilir. Saçsızlık yada herhangi bir yerde kılsızlık hayati önem arz etmediğinden, sadece kişinin kendinden nakil yapılmaktadır. Bir başka şahıstan kıl kökünün nakli yapılabilir. Fakat bu işlemden sonraki dönemde hastanın kullanacağı ilaçların ağır yan etkisi olacağından, bu yöntem pek kullanışlı değildir.
C: Ciddi kronik rahatsızlığı (kalp-damar, böbrek hastalıkları, kontrolsüz diyabet, hemofili, pıhtılaşma bozuklukları vs.) olmayan, saç alınacak alanda ekim için yeterli saçı bulunan, ekim yapılacak alanda herhangi bir deri rahatsızlığı bulunmayan erişkinler saç ektirebilir.
Saç ekimi genel olarak erkek tipi kellik yaşayan herkese yapılabilir. Bu konuda kesin bir yaş ve cinsiyet sınırlaması bulunmamaktadır.
C: Tedavi sonrasında üçüncü haftada sonuçları görmeye başlarsınız, en belirgin sonuçları ise iki ay içerisinde görürsünüz. Fakat ölü yağ hücrelerinin vücuttan atılması 4-6 ay sürecektir.
C: Enseden şerit halinde alınan parçadaki kaliteli ve kalitesiz tüm saçlar ekilir.  
C: Donör alandan saç kökleri teker teker alınarak ekime hazır hale getirilir.
C: Doktor-destekli ARTAS Saç Robotu, gelişmiş görüntüleme sistemi ile ekim için uygun olan saçları tespit eder ve saç foliküllerinin karakteristik özelliklerini gösterir. Hassas robotik kol ve minimal invaziv iğnesi sayesinde, binlerce saç folikülü hassas, hızlı ve sağlam bir şekilde ekstrakte edilir, kök ve çevre doku zarar görmez. Özel eğimli iğnesi ve ileri görüntüleme sistemi sayesinde, mevcut köklere zarar vermeden doğal kesiler açar.

Robotik Saç Ekimi Dr Servet Terziler


ARTAS hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın. 

t: +90 212 586 0444